Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Kościół nie jest demokracją, nie wolno mylić ról świeckich i duchownych - podkreślił Jan Paweł II w przemówieniu do uczestników plenarnego zgromadzenia Kongregacji Duchowieństwa, które zajmowało się radami konsultacyjnymi i duszpasterstwem w sanktuariach. Zgodnie z prawem kanonicznym “należy przestrzegać wyważonych relacji między rolą świeckich a rolą, jaka przysługuje ordynariuszowi diecezji czy proboszczowi" - powiedział Papież. Wyjaśnił, że “pasterze w pełnieniu swego urzędu nie mogą być uważani za zwykłych wykonawców decyzji, będących wynikiem opinii większości wyrażonej podczas zgromadzeń kościelnych". Hierarchiczność Kościoła opiera się bowiem “na woli Chrystusa i jako taka należy do depozytu wiary".
  • Chrzest Jezusa w Jordanie jest pierwszym publicznym przejawem Jego tożsamości mesjańskiej od czasu oddania Mu pokłonu przez Mędrców ze Wschodu -...
8528

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]