Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Kościół nie jest demokracją, nie wolno mylić ról świeckich i duchownych - podkreślił Jan Paweł II w przemówieniu do uczestników plenarnego zgromadzenia Kongregacji Duchowieństwa, które zajmowało się radami konsultacyjnymi i duszpasterstwem w sanktuariach. Zgodnie z prawem kanonicznym “należy przestrzegać wyważonych relacji między rolą świeckich a rolą, jaka przysługuje ordynariuszowi diecezji czy proboszczowi" - powiedział Papież. Wyjaśnił, że “pasterze w pełnieniu swego urzędu nie mogą być uważani za zwykłych wykonawców decyzji, będących wynikiem opinii większości wyrażonej podczas zgromadzeń kościelnych". Hierarchiczność Kościoła opiera się bowiem “na woli Chrystusa i jako taka należy do depozytu wiary".
  • Chrzest Jezusa w Jordanie jest pierwszym publicznym przejawem Jego tożsamości mesjańskiej od czasu oddania Mu pokłonu przez Mędrców ze Wschodu -...
8528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]