Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.10.2022
Czyta się kilka minut
27 września – 3 października
W

WSZYSCY

Papież poświęcił przemówienie przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański” wojnie w Ukrainie. Putina „błagał” o zatrzymanie „spirali przemocy i śmierci, także dla dobra jego narodu”, prezydenta Ukrainy „o otwartość na poważne propozycje pokojowe”, zaś wszystkich o wsparcie dialogu.

WIELU

Film „Johnny” w ciągu pierwszych trzech dni po wejściu do kin obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Wynik ten zapewnił filmowej historii życia ks. Jana Kaczkowskiego pierwsze miejsce w zestawieniu Box Office.

NIEWIELU

Z powodu braku powołań mniejsze diecezje wysyłają kleryków do ośrodków uniwersyteckich. Ten rok akademicki klerycy diecezji świdnickiej i legnickiej rozpoczęli w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. W przyszłym roku klerycy z Łowicza przejdą z kolei do Warszawy.

JEDEN

W wieku 94 lat zmarł w Holandii Anne van der Bijl, znany jako Brat André, założyciel organizacji Open Doors, wspierającej prześladowanych chrześcijan. W okresie zimnej wojny przemycał Biblie do krajów za żelazną kurtyną. Powołanie odkrył w Warszawie podczas V Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1955 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]