Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

14.02.2022
Czyta się kilka minut
8–14 lutego
P

PROCES

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych zezwoliła na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego 25-letniego studenta KUL Jacka Krawczyka. Pochodził on z Palikówki pod Rzeszowem. Już w liceum zaangażował się w wolontariat, który kontynuował, studiując najpierw teologię, a później psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zmarł w 1991 r. po zmaganiach z chorobą nowotworową (ślub z koleżanką z roku brał w kaplicy szpitalnej).

WYRÓŻNIENIE

„Za odwagę prawdy w Kościele” – tak brzmi uzasadnienie uhonorowania Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego ks. prof. Alfreda Wierzbickiego (na zdjęciu), wieloletniego kierownika Katedry Etyki KUL. Członkowie kapituły medalu wskazują, że nagrodzony bez wahania staje przy tych, którym odbierana jest godność.

PANEGIRYK

Zarządy wszystkich stowarzyszeń sekcji teologicznych w Polsce (jest ich 10) wraz z Prezydium Komitetu Nauk Teologicznych PAN stanęły w obronie Benedykta XVI, oskarżonego w niedawno ogłoszonym raporcie archidiecezji monachijskiej o ignorowanie przestępstw seksualnych podczas sprawowania urzędu metropolity Monachium i Fryzyngi. Przesądzając niewinność papieża emeryta, polscy teologowie przedstawili hymn na jego cześć – „Mozart teologii” to tylko jedna z pochwał.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]