Reklama

Architektura felietonu

Architektura felietonu

02.10.2005
Czyta się kilka minut
W TP nr 38/05 Michał Komar odniósł się w swym felietonie do artykułów naszego autorstwa o Michale Borowskim, naczelnym architekcie Warszawy. Zarzucił nam kłamstwo. Swój zarzut oparł wyłącznie na wynikach kontroli przeprowadzonej na zlecenie władz stolicy.
N

Nie zadał sobie jednak trudu, by sprawdzić, na ile są one rzetelne. Choćby dzwoniąc do nas i konfrontując je z naszymi informacjami. Nie przyszło mu na myśl, że jeśli ktoś sam siebie kontroluje (a tak było w tym przypadku: jeden wydział miasta kontrolował drugi), to taka kontrola może być mało wiarygodna. Tym bardziej, że jej negatywne wyniki obciążałyby samego Lecha Kaczyńskiego, który dostawał sygnały o nieprawidłowościach w Biurze Naczelnego Architekta Miasta, ale nie reagował na nie.

Felietonista “TP" pisze, powołując się na informacje podawane przez władze Warszawy, że obroty Domu Architektury, dawnej spółki Michała Borowskiego, w latach 2001-04 spadły, a zysk brutto był w 2004 r. niższy aniżeli trzy lata wcześniej. To wybiórcze i zmanipulowane dane. Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, w okresie sprawowania przez Borowskiego funkcji naczelnego...

4182

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]