Reklama

Ładowanie...

6 - 13 grudnia 2010

14.12.2010
Czyta się kilka minut
Zmarli:
W

W wieku 56 lat Izabela Wojciechowska, wieloletnia redaktor naczelna redakcji fotograficznej PAP, kurator wystaw i opiekunka archiwum fotograficznego Ryszarda Kapuścińskiego. W wieku 83 lat Bolesław Taborski, poeta, tłumacz, krytyk. Przetłumaczył na angielski sztuki Karola Wojtyły, a na język polski sztuki Harolda Pintera. W wieku 90 lat Gabriel Rechowicz, grafik, malarz, ilustrator książek Chotomskiej, Ficowskiego, Kulmowej oraz scenografii do filmu Wajdy "Wszystko na sprzedaż".

Rok Tadeusza Różewicza

Władze Wrocławia w 2011 roku uhonorują poetę i dramaturga, wieloletniego mieszkańca miasta, Tadeusza Różewicza, obchodami jego Roku. Nakładem Biura Literackiego ukazała się książka "Margines, ale..." zbierająca niepublikowane do tej pory w zwartej formie teksty krytyczne, listy, rozmowy i felietony pisarza.

...
3693

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]