Reklama

21 - 27 marca 2009

21 - 27 marca 2009

17.03.2009
Czyta się kilka minut
Bliski wróg
D

Dramat wojenny, reż. Florent Emilio Siri, Francja 2007, HBO, poniedziałek 23 III, 20.10

We francuskim kinie ciągle pobrzmiewają echa kolonialnej przeszłości. Filmowcom nie brakuje pasji, ale też starają się sprawiedliwie ważyć racje skonfliktowanych stron. Jest lato 1959 roku, w Algierii trwa wojna o niepodległość. Benoît Magimel, znany m.in. z "Pianistki" Hanekego, wciela się w postać młodego francuskiego porucznika, który musi się zderzyć nie tylko z wojennym okrucieństwem, lecz także uświadomić sobie gorzkie paradoksy francuskiej historii.

Bzik tropikalny

Teatr TV, reż. Grzegorz Jarzyna, Polska 1999, TVP Kultura, wtorek 24 III, 20.00

W telewizyjnej wersji przedstawienia Teatru Rozmaitości przypomnimy sobie jeden z najbardziej błyskotliwych debiutów teatralnych minionej dekady. Grzegorz...

2110

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]