Reklama

20/08

20/08

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Raj kina w Tybecie
D

Dokumentalny, reż.: Erdendalai Arohan, Japonia 2006, Canal Plus, poniedziałek 19 V, 23.00

Do tybetańskich wiosek raz do roku przyjeżdża kino. Dla wielu mieszkańców chińskie filmy kung-fu są jedynym spotkaniem ze światem zewnętrznym. Od 20 lat kiniarze wędrują po kilkanaście godzin dziennie uciążliwymi górskimi ścieżkami. Dla nich Tybet to ciągle "święte miejsce", zastygłe w epoce przedtelewizyjnej, z dala od zgiełku i cywilizacyjnego zepsucia.

Dzięki Bogu za Bonieckiego

Dokumentalny, reż.: Agnieszka Arnold, Polska 2006, TVP 2, poniedziałek 19 V, 00.20

Ten film doczekał się już miana "półkownika" - jego producent, TVP, dziwnie zwlekał z emisją - teraz nada go o niemisyjnej porze. Przed nami portret "prostego księdza", zakonnika, dziennikarza, naczelnego "TP", jego przemyślenia o Polsce, o ...

934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]