Reklama

Warto zobaczyć

14.02.2022
Czyta się kilka minut
B

Bukolika

Dokumentalny, reż. Karol Pałka, Polska 2021, CANAL+ Dokument, 19 II, 20.00

Wbrew tytułowi życie bohaterek wydaje się zaprzeczeniem sielskości. Matka i dorosła córka mieszkają w rozpadającym się domu na odludziu, kultywując życie surowe i pełne znoju. Twórcy dokumentu dostrzegają w tym jednak swoiste piękno, co prowokuje pytania o pornografię biedy czy romantyzowanie natury. Towarzyszy im bardzo oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Żeby nie było śladów

Dramat, reż. Jan P. Matuszyński, Polska/ /Czechy/Francja 2021, Player, Premiery CANAL+

Adaptacja nagradzanego reportażu Cezarego Łazarewicza to oskarżenie przeszłości i ostrzeżenie dla współczesnych. A przede wszystkim gęsta od wątków i postaci rekonstrukcja sprawy Grzegorza Przemyka, wzbogacona o wątki fikcyjne. Poprzez postać świadka zbrodni (Tomasz Ziętek) pokazuje...

1907

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]