Reklama

Pokora nie jest uległością

Pokora nie jest uległością

08.05.2012
Czyta się kilka minut
Rekolekcje na Bielanach w Warszawie były dla mnie wielkim przeżyciem. Poszłam z potrzeby kontaktu z księdzem Adamem Bonieckim, jego widzeniem spraw i problemów naszej rzeczywistości.
C

Chciałam słuchać księdza Bonieckiego, a On zmusił mnie do słuchania również innych.

We współczesnym świecie nauczyliśmy się mieć opinie i zdanie na każdy temat, jednocześnie nie potrafiąc konfrontować tego ze zdaniem innych. Wielka odwaga Księdza Bonieckiego, by rozpocząć dialog z nami, i niesłychana postawa uszanowania każdego głosu, dała wiele do myślenia, nie tylko w związku z zasadniczymi tematami spotkania. Pokora i wola zrozumienia czy wysłuchania nie jest uległością czy niepewnością, a konsekwencja i głębia własnych przekonań i przemyśleń jest siłą większą niż zalew słów. Nie obawiałam się dotąd o Kościół w Polsce, ale teraz wiem, dlaczego. Bo są w nim tacy księża jak ksiądz Adam Boniecki, ksiądz Andrzej Perzyński, który swoim uporem i zaangażowaniem do tego spotkania doprowadził, czy młodzi księża, którzy przyjechali na Bielany.

917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]