Reklama

Ładowanie...

Pasma

31.05.2021
Czyta się kilka minut
Z

ZROZUMIEĆ WSZECHŚWIAT

SABINE HOSSENFELDER, DLACZEGO FIZYCE BRAKUJE WYOBRAŹNI
Autorka książki „Zagubione w matematyce” była wirtualnym gościem Copernicus Festival 2021: Wyobraźnia. Dr Hossenfelder mówiła o przyczynach kryzysu, który opanował współczesną fizykę teoretyczną, skutkującego brakiem nowych, potwierdzonych eksperymentalnie teorii.

 

REWOLUCJA NEURONAUKOWA

TOMASZ ROŻEK, O SZTUCZNEJ INTELIGENCJI W MEDYCYNIE
Jak daleko jesteśmy od zastąpienia lekarzy-diagnostów programami komputerowymi? Czy sztuczna inteligencja potrafi projektować nowe leki? Na te pytania odpowiadał znany popularyzator nauki, dr Tomasz Rożek, w wykładzie wygłoszonym w De Revolutionibus Books&Café w Krakowie.

 

WARTOŚCI DZIŚ

MICHAŁ HELLER, WOJCIECH BONOWICZ, CZAS ROZPACZY CZY NADZIEI
...

1491

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]