Reklama

Pasma

Pasma

31.05.2021
Czyta się kilka minut
Z

ZROZUMIEĆ WSZECHŚWIAT

SABINE HOSSENFELDER, DLACZEGO FIZYCE BRAKUJE WYOBRAŹNI
Autorka książki „Zagubione w matematyce” była wirtualnym gościem Copernicus Festival 2021: Wyobraźnia. Dr Hossenfelder mówiła o przyczynach kryzysu, który opanował współczesną fizykę teoretyczną, skutkującego brakiem nowych, potwierdzonych eksperymentalnie teorii.

 

REWOLUCJA NEURONAUKOWA

TOMASZ ROŻEK, O SZTUCZNEJ INTELIGENCJI W MEDYCYNIE
Jak daleko jesteśmy od zastąpienia lekarzy-diagnostów programami komputerowymi? Czy sztuczna inteligencja potrafi projektować nowe leki? Na te pytania odpowiadał znany popularyzator nauki, dr Tomasz Rożek, w wykładzie wygłoszonym w De Revolutionibus Books&Café w Krakowie.

 

WARTOŚCI DZIŚ

MICHAŁ HELLER, WOJCIECH BONOWICZ, CZAS ROZPACZY CZY NADZIEI
...

1491

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]