Reklama

LEKCJE CZYTANIA

LEKCJE CZYTANIA

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Po „Dolinę Muminków w listopadzie” uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie im. Wojciecha Kętrzyńskiego (na zdjęciu) sięgnęli z niedowierzaniem. „Lekcje czytania” z bajką dla małych dzieci?
Fot. Michał Olszewski
O

Okazało się, że otrzymali do rąk skomplikowaną fabułę psychologiczną, niezwykle przydatną do zrozumienia mechanizmów, które rządzą nie tylko stworzeniami z Doliny Muminków, ale również ludźmi. Co zagłusza Paszczak graniem na trąbie? Dlaczego Filifionka tak uporczywie sprząta swoje mieszkanie? Czy Włóczykij ma swoją ciemną stronę? Rozmowa o bajce przerodziła się w gorącą dyskusję o życiu.

Spotkanie zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie poprowadził Michał Olszewski.

„Lekcje czytania” towarzyszące tegorocznej, jubileuszowej edycji Nagrody Kościelskich:

12 października: o godz. 8.30 Jarosław Borowiec czyta „Ciszę” Bohdana Zadury z uczniami Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu

o godz. 10.00 Marcin Jaworski czyta wiersze Ryszarda Krynickiego z uczniami III Liceum...

1292

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]