Reklama

Grand Press dla publicysty Tygodnika Powszechnego

Grand Press dla publicysty Tygodnika Powszechnego

18.12.2006
Czyta się kilka minut
Nagrodę Grand Press 2006 w kategorii "Publicystyka" otrzymał Aleksander Smolar za tekst opublikowany w Tygodniku Powszechnym pt.: "Melduję się z życzeniami, Panie Prezydencie". Autor w formie życzeń dla nowo wybranego prezydenta pokazał, z jakimi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć Lechowi Kaczyńskiemu na urzędzie prezydenckim.
A

Aleksander Smolar - politolog i publicysta, prezes Fundacji Batorego, pracownik naukowy francuskiego Krajowego Centrum Badań Naukowych (CNRS). Jako emigrant polityczny w czasach PRL redagował kwartalnik polityczny Aneks, po powrocie do Polski był m.in. doradcą premierów Tadeusza Mazowieckiego i Hanny Suchockiej.

Miło nam poinformować, że w kategorii "Publicystyka" 2 na 3 nominowane do nagrody Grand Press teksty pochodziły z "Tygodnika Powszechnego". Obok tekstu Aleksandra Smolara nominację otrzymał też tekst Marka Bieńczyka (o problemie wybujałej literackości języka polskiej polityki, która deformuje życie publiczne.). W kategorii "Reportaż" nominację otrzymał tekst - reportaż Elżbiety Isakiewicz o wolontariuszach, którzy w dzieciństwie chorowali na nowotwór, a teraz jako dorośli wrócili na oddział...

914

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]