Reklama

22 - 27 maja 2011

22 - 27 maja 2011

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Na północ od Kalabrii
D

Dokumentalny, reż. Marcin Sauter, Polska 2010, Planete, niedziela 22 V, 20.45

Takie miasteczka zapewne nie istnieją, nawet w dalekiej Kalabrii. Nie przeszkadzało to ekipie Marcina Sautera, która przybyła do Chełmska Śląskiego, by sfilmować je inaczej, w poetyckiej mgiełce, z udziałem nie tylko mieszkańców, ale i gości z zewnątrz, którzy prowokują rozmaite niezwykłe sytuacje. Film jest przykładem coraz bardziej popularnego dokumentu kreacyjnego.

Cudze listy

Dokumentalny, reż. Maciej Drygas, Polska 2011, TVP 1, środa 25 V, 22.05

O czym myślał po cichu obywatel totalitarnego państwa? System znalazł i na to sposób, kontrolując na potężną skalę jego prywatną korespondencję. Oto półwiecze naszej powojennej historii zapisane w listach, przechwytywanych przez peerelowską cenzurę w celu rozpoznania...

1934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]