Reklama

22 - 27 maja 2011

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Na północ od Kalabrii
D

Dokumentalny, reż. Marcin Sauter, Polska 2010, Planete, niedziela 22 V, 20.45

Takie miasteczka zapewne nie istnieją, nawet w dalekiej Kalabrii. Nie przeszkadzało to ekipie Marcina Sautera, która przybyła do Chełmska Śląskiego, by sfilmować je inaczej, w poetyckiej mgiełce, z udziałem nie tylko mieszkańców, ale i gości z zewnątrz, którzy prowokują rozmaite niezwykłe sytuacje. Film jest przykładem coraz bardziej popularnego dokumentu kreacyjnego.

Cudze listy

Dokumentalny, reż. Maciej Drygas, Polska 2011, TVP 1, środa 25 V, 22.05

O czym myślał po cichu obywatel totalitarnego państwa? System znalazł i na to sposób, kontrolując na potężną skalę jego prywatną korespondencję. Oto półwiecze naszej powojennej historii zapisane w listach, przechwytywanych przez peerelowską cenzurę w celu rozpoznania...

1934

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]