Reklama

22 - 27 maja 2011

22 - 27 maja 2011

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Na północ od Kalabrii
D

Dokumentalny, reż. Marcin Sauter, Polska 2010, Planete, niedziela 22 V, 20.45

Takie miasteczka zapewne nie istnieją, nawet w dalekiej Kalabrii. Nie przeszkadzało to ekipie Marcina Sautera, która przybyła do Chełmska Śląskiego, by sfilmować je inaczej, w poetyckiej mgiełce, z udziałem nie tylko mieszkańców, ale i gości z zewnątrz, którzy prowokują rozmaite niezwykłe sytuacje. Film jest przykładem coraz bardziej popularnego dokumentu kreacyjnego.

Cudze listy

Dokumentalny, reż. Maciej Drygas, Polska 2011, TVP 1, środa 25 V, 22.05

O czym myślał po cichu obywatel totalitarnego państwa? System znalazł i na to sposób, kontrolując na potężną skalę jego prywatną korespondencję. Oto półwiecze naszej powojennej historii zapisane w listach, przechwytywanych przez peerelowską cenzurę w celu rozpoznania...

1934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]