Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

25.05.2020
Czyta się kilka minut
W

Wiosna Filmów

Festiwal, MOJEeKINO.pl, 29 V – 7 VI

Coroczne święto filmu fabularnego tym razem odbędzie się na platformie internetowej skupiającej kilkadziesiąt polskich kin studyjnych. Zobaczymy filmy z całego świata, a wśród nich „O nieskończoności” Roya Anderssona, „Najgorsze wiersze świata” Gábora Reisza czy „Zło nie istnieje” Mohammada Rasoulofa, ­zwycięzcę tegorocznego Berlinale.

Zwyczajny kraj

Dokumentalny, reż. Tomasz Wolski, Polska 2020, krakowfilm­festival.pl, 2 VI, 16.00, 4 VI, 20.00, 6 VI, 16.00

To jeden z filmów, które reprezentują polski dokument w konkursie międzynarodowym Krakowskiego ­Festiwalu Filmowego. Jego twórca zmontował ze sobą filmy instruktażowe i materiały operacyjne PRL-owskiego aparatu bezpieczeństwa, czego efektem jest mroczny i zarazem absurdalny obraz państwa totalitarnego. Ku przypomnieniu i...

1827

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]