Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

25.05.2020
Czyta się kilka minut
W

Wiosna Filmów

Festiwal, MOJEeKINO.pl, 29 V – 7 VI

Coroczne święto filmu fabularnego tym razem odbędzie się na platformie internetowej skupiającej kilkadziesiąt polskich kin studyjnych. Zobaczymy filmy z całego świata, a wśród nich „O nieskończoności” Roya Anderssona, „Najgorsze wiersze świata” Gábora Reisza czy „Zło nie istnieje” Mohammada Rasoulofa, ­zwycięzcę tegorocznego Berlinale.

Zwyczajny kraj

Dokumentalny, reż. Tomasz Wolski, Polska 2020, krakowfilm­festival.pl, 2 VI, 16.00, 4 VI, 20.00, 6 VI, 16.00

To jeden z filmów, które reprezentują polski dokument w konkursie międzynarodowym Krakowskiego ­Festiwalu Filmowego. Jego twórca zmontował ze sobą filmy instruktażowe i materiały operacyjne PRL-owskiego aparatu bezpieczeństwa, czego efektem jest mroczny i zarazem absurdalny obraz państwa totalitarnego. Ku przypomnieniu i...

1827

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]