Reklama

Puls nieba

Puls nieba

28.05.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 21/12
A

Artykuł Piotra Sikory, czy raczej poetycki, głęboko teologiczny esej „Puls nieba” zachwycił mnie, to najlepszy w moim odczuciu tekst tego numeru. W końcu Wniebowstąpienie jest ważniejsze niż wszystkie inne tematy poruszane w „Tygodniku”. Pan Sikora napisał coś niesamowitego. Jego tekst koresponduje z krótkim tekstem o. Wacława Oszajcy, ale jest rozbudowany, poszerzony, pogłębiony. Jest on wspaniałą i nośną trampoliną do pilnej dyskusji na ten ogromnie istotny temat: co znaczy „wstąpił do Nieba”? Na jaki sposób jest w nas, i w Komunii, i bez niej – na jaki sposób my jesteśmy bądź nie jesteśmy w Nim; czy są takie obszary, gdzie nie jesteśmy?

690

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]