Reklama

Przypowieść na odwrót

Przypowieść na odwrót

28.05.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 21/12
Z

Z uwagą przeczytałem rozmowę Artura Sporniaka z bp. Adamem Bałabuchem o spowiedzi przedkomunijnej (temat ten żywo mnie interesuje). Zadziwiające, że na argument o sekularyzującym się polskim społeczeństwie ksiądz biskup odpowiada (jakby z nadzieją?), że w Kościele będzie mniej letnich katolików, a zostaną najbardziej zaangażowani. Przypomina mi się biblijna przypowieść o zagubionej owcy – tylko w tym przypadku odwrotnie opowiedziana. Pewien pasterz miał 100 owiec. Zagubiło mu się całe stado z wyjątkiem jednej. Ale nie rozpaczał z tego powodu, ponieważ tamte 99 było słabe i chore, a ta jedna, która została, silna i zdrowa.

Zapewne jestem niesprawiedliwy w swojej ocenie, ale niesmak pozostaje.

739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]