Reklama

Pomoc dla Olka

Pomoc dla Olka

05.09.2004
Czyta się kilka minut
Nasz syn ma 10 lat. W grudniu 2003 r. zdiagnozowano u Olka guza rdzenia kręgowego odcinka szyjnego. W styczniu tego roku przeszedł poważną operację w Centrum Zdrowia Dziecka, od tego czasu poddawany jest radioterapii i intensywnej chemioterapii. Niestety, w marcu doszło do wznowy w rozwoju nowotworu oraz przerzutów do odcinka piersiowego rdzenia. Chemio- i radioterapia to jednak dla Olka opieka paliatywna, przedłużająca życie, a nie lecząca. Dzięki drogim preparatom odpornościowym (Transfer Factor Plus z USA) Olek dobrze znosi wszystkie zabiegi. Ich zakup finansujemy z własnych środków, choć miesięczny koszt terapii wynosi ponad 2 tys. złotych. Nie możemy jej przerwać, aby nie dopuścić do ponownych przerzutów. To wszystko, co w Polsce możemy zrobić dla syna. Coraz trudniej nam jednak, mimo pomocy rodziny, sprostać wydatkom. Chcielibyśmy leczyć Olka za granicą, gdzie takie przypadki mają duże szanse na wyleczenie. Oczywiście, jest to związane z kolejnymi kosztami.
W

Wszystkim, którzy chcieliby nam pomóc, prosimy o wpłaty na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą" (ul. Łomiańska 5, Warszawa 01-685):

PKO BP XV o./ Warszawa

50 1020 1156 0000 7902 0007 7248,

z dopiskiem “darowizna na leczenie i rehabilitację Aleksandra Zycha".

Dziękujemy z całego serca za pomoc i wsparcie.

BARBARA I GRZEGORZ ZYCH

więcej informacji o Olku:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]