Reklama

Ładowanie...

Wirusowa prohibicja

w cyklu STRONA ŚWIATA
30.04.2020
Czyta się kilka minut
Ze wszystkich krajów świata broniących się przed COVID-19, żaden nie wprowadził tak surowego reżimu jak Republika Południowej Afryki. Od ponad miesiąca obowiązuje tam zakaz sprzedaży alkoholu, a dopiero od piątku będzie można kupić papierosy.
Wolontariusz kieruje mężczyzn do namiotu medycznego, gdzie zostaną przetestowani pod kątem COVID-19, a także HIV i gruźlicy, Johannesburg, 30 kwietnia 2020 r. / Fot. Jerome Delay / AP/Associated Press/East News
P

Pierwszego dnia maja w Republice Południowej Afryki, epicentrum epidemii na kontynencie, po raz pierwszy złagodzone zostaną wprowadzone pod koniec marca restrykcje mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Z piątego poziomu bezpieczeństwa kraj, z niewielkimi wyjątkami, jak Durban i okolice – przeszedł na poziom czwarty. 

Mieszkańcom tego 60-milionowego, najzamożniejszego i najlepiej urządzonego państwa w Afryce nadal nie wolno będzie wychodzić z domów bez obowiązkowych masek ochronnych, a za usprawiedliwione powody opuszczenia domu czy mieszkania uznawane nadal będą jedynie zakupy podstawowych towarów czy lekarstw. Osobom powyżej 60. roku życia wciąż zaleca się, by jeśli to możliwe, pozostawały w ścisłej izolacji. Nadal zabronione będą spotkania rodzinne czy towarzyskie, udział w nabożeństwach, pozamykane na głucho pozostaną zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, a...

9649

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]