Reklama

Pobożne i wpływowe

Pobożne i wpływowe

19.04.2010
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł używając w odniesieniu do mieszkanek Antiochii Pizydyjskiej określenia "pobożne i wpływowe niewiasty" pewnie ironizuje, ale trudno mu z tego powodu stawiać zarzuty.
C

Cóż to bowiem za pobożność, która daje się zwieść i dzięki swoim wpływom zamyka siłą usta ludziom też przecież pobożnym. W naszych czasach, na współczesnych areopagach, wpływowe, acz niekoniecznie pobożne - chociaż zależy, jak się pobożność rozumie - są środki społecznego komunikowania; ale też trudno z tego powodu stawiać im zarzuty.

Każda informacja wpływa na odbiorcę. Rzecz w tym, jak ta informacja wygląda. Przede wszystkim: czy jest informacją pełną. Otóż istnieje pewnego rodzaju pobożność wśród religijnych dziennikarzy i bezbożność wśród dziennikarzy ateistów, które przeszkadzają im w uczciwym wypełnianiu zawodowych obowiązków, czyli w rzetelnym informowaniu i objaśnianiu zawiłości współczesnego świata. Takie ateistyczno-religijne nastawienie polega na podporządkowaniu się - na wysługiwaniu się - władzy politycznej albo religijnej, w naszym przypadku...

2613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]