Reklama

Pierwsze kroki w chmurach

Pierwsze kroki w chmurach

z Mediolanu
11.05.2020
Czyta się kilka minut
Poluzowano ograniczenia. Wolno spotykać się z tymi, z którymi łączy nas „utrwalona więź”.
Rzym, 29 kwietnia 2020 r. VINCENZO PINTO / AFP / EAST NEWS
T

Tak zwana druga faza, rozpoczęta 4 maja, pozwoliła czterem milionom ludzi wrócić do pracy i wznowić działalność niektórym sklepom. Włosi mogą wreszcie, stojąc karnie w kolejce, zamówić kawę w barze – dostaje się ją na wynos w papierowym kubeczku. To samo dotyczy restauracji sprzedających posiłki do odgrzania w domu.

Poluzowano ograniczenia dotyczące wychodzenia z mieszkania. Wolno biegać, spacerować po parku, a przede wszystkim spotykać – bez uścisków i z zachowaniem dystansu – osoby, z którymi łączy nas „ustalona, długotrwała więź”. Nie dotyczy to zatem niedawno poznanych kolegów, narzeczonych czy kochanków. W pogrzebach i obrzędach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 15 osób.

W prawie wszystkich regionach obowiązuje noszenie maseczek. Ale trudno je dostać. Rząd narzucił „cenę regulowaną” 50 centów za sztukę, jednak natychmiast zniknęły. Wiele sklepów i aptek...

2766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]