Reklama

Ładowanie...

Całus vege

24.05.2021
Czyta się kilka minut
Stopniowy comeback całowania jako dopuszczalnej społecznie formy publicznej czułości to najmilszy chyba aspekt normalizacji, jaki wychwytuję, obserwując ludzi na ulicach oraz to, czym się zajmują w swoich, coraz bardziej rozdzielonych na bańki internetach.
JACEK TARAN
P

Palce lizać. Pewna amerykańska sieć fast-foodowa zrezygnowała rok temu w kampaniach z tego hasła. Wcale nie dlatego, że po spożyciu strzępów kurczaka zabetonowanych ciężkostrawną panierką swoje palce czym prędzej wycieramy w papierową serwetkę, żeby móc nimi nerwowo szukać w szafce torebek z dziurawcem, kocanką, rzepikiem, cykorią podróżnikiem i wszelkim ziołowym skarbem, którym łąka ratuje nasze sponiewierane wątroby. Obiecuję wam tu zresztą solennie, że przekonam za rok kierownictwo „Tygodnika”, aby następną torebkę nasion złożyć z roślin służących naszemu systemowi trawiennemu – oprócz wyżej wspomnianych powinien się jeszcze w kolekcji znaleźć rdest ptasi, pięciornik gęsi i przywrotnik. To dzięki nim, będąc już dawno po pięćdziesiątce, mogę jeść i pić jak lekkomyślny młodzian.

Tymczasem jednak siejcie łąkę dla motyli dołączoną do tego numeru, niech fruną nam ponad miastem...

5902

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]