Reklama

Zbrodnia w Murzasichlu

Zbrodnia w Murzasichlu

23.08.2015
Czyta się kilka minut
Ciało pierwszej ofiary odnajduje w Dolinie Suchej Wody niedźwiedź.
N

Na pozostawione przez niego resztki trafia Anka Serafin, młoda antropolożka z Krakowa. Przyjechała do Murzasichla na wakacje, ale też trochę w poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, bo mieszka tu jej rodzina. Znajdzie krwawą zagadkę kryminalną – będą dalsze trupy! – oraz społeczność, w której niemal każdy ma jakąś tajemnicę, a wszystkich łączą ukryte powiązania. Trop prowadzi w przeszłość, ku wstydliwej historii Goralenvolku. Jest i teraźniejszość – lokalny polityk Żur-Górzański, biznesmen Wendelin Pysior i syn biznesmena, skin o wdzięcznej ksywie Pysku. Śledztwo prowadzi Jędrek Chowaniec, kolega Anki z lat dziecinnych, a do rozwiązania sprawy przyczyni się dziennikarz z tabloidu, którego Chowaniec nie bez racji nazywa Dupkiem. Zręcznie skonstruowana intryga osadzona w dopracowanych realiach – czegóż chcieć więcej od kryminału?

MAŁGORZATA I MICHAŁ KUŹMIŃSCY, ŚLEBODA, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 2015

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]