Reklama

Tęsknimy za szkołą

Tęsknimy za szkołą

z Barcelony
15.06.2020
Czyta się kilka minut
Niemal w całej Europie w ostatnich miesiącach szkoły były zamknięte. Czas na wyciąganie wniosków i bilans strat. Również tych, które ponieśli uczniowie.
Uczniowie szkoły średniej po jej ponownym otwarciu ćwiczą zachowywanie dystansu społecznego. Bruksela, 15 maja 2020 r.
B

Belgijskie szkoły zaczęto stopniowo otwierać w połowie maja. Wprawdzie uczą się jeszcze nie wszystkie klasy i nie we wszystkie dni tygodnia, przed wejściem uczniom sprawdzana jest temperatura, klasy są podzielone na mniejsze, na przerwach obowiązuje dystans… To namiastka normalności. Dla wielu dzieci – także radość z kontaktu z rówieśnikami.

To również próba generalna przed jesienią. Bo nikt nie wie, czy i kiedy szkoły zaczną funkcjonować tak jak przed pandemią. Belgia jest jednym z krajów najbardziej przez nią dotkniętych. Liczba zmarłych w przeliczeniu na milion mieszkańców jest tu największa w Europie: na początku czerwca wynosiła 817 (podczas gdy w Hiszpanii 580, w Wielkiej Brytanii 567, we Włoszech 553, we Francji 441, a w Szwecji 435).

Teraz Belgia powoli się otwiera. Popierając decyzję o powrocie do szkół, tutejsi pediatrzy stwierdzili, że ryzyko dla dzieci jest...

20378

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dzieci w kilka dni z uczniów wpadli system nauczania jak na studiach. Sami decydują ile pracują, muszą pilnować terminów i sami od siebie wymagać uczciwości. Jest to trudne dla nastolatków.

W okresie ostatnich dwoch lat to uczniowie przegrali... Polityka i koranawirus...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]