Reklama

Spacer po schodach

Spacer po schodach

06.09.2015
Czyta się kilka minut
Joanna Pawlik mówi, że z niepełnosprawnością pogodzić się nie da. Można ją tylko oswajać. Na przykład przez sztukę.
Fot. Grażyna Makara
K

Kamil Kowalczyk siedzi zamyślony w rogu sali wystawowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Na kilkudziesięciometrowej białej ścianie od dwóch tygodni pieczołowicie rysuje grafitem widziane z góry poplątane chodniki, połączenia drogowe i studzienki kanalizacyjne. Pod ścianą stoi ledwie widoczny z daleka wzór muralu – rysunek zrobiony ołówkiem, oprawiony w białą ramę, przedstawia topograficzny plan wyobrażonego miasta.

Kamil jest słabowidzący, od dziesięciu lat chodzi na warsztaty terapii zajęciowej Fundacji Artes. Wrześniowa wystawa „Myślę, że jesteś dziwny, i bardzo cię lubię” jest jego pierwszą. Dla Joanny Pawlik, krakowskiej artystki, która w Fundacji od trzynastu lat prowadzi arteterapię, to wystawa kolejna z wielu. Ale wyjątkowa.

– Chciałam zrobić coś z osobami z Fundacji, z niektórymi znamy się bardzo długo, inspirują mnie. Jesteśmy tu wszyscy na równi jako autorzy,...

9615

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]