Reklama

Papieska gwardia

Papieska gwardia

05.06.2006
Czyta się kilka minut
Zbieramy się o siódmej rano na jeszcze pustym krakowskim Rynku. Dopiero ustawieni w ósemkach i czwórkach jesteśmy się w stanie zmieścić. Szmer ciekawości przemyka szeregi: ilu nas jest? Rozpoczyna się apel, głos trąbki, wprowadzony zostaje sztandar, po Rynku niosą się pierwsze słowa hymnu: "Wszystko, co nasze, Polsce oddamy. Śpiewa ponad dwa tysiące osób gotowych do Białej Służby.
Harcerze pełniący służbę na placu Piłsudskiego w Warszawie /fot. A. Niemkiewicz
T

To już trzeci etap Białej Służby 2006, bo przecież nie zabrakło nas ani w Warszawie, ani w Częstochowie. Na placu Piłsudskiego, pod Jasną Górą, na trasach przejazdów, dworcach, lotnisku. Mieliśmy też moment dla siebie, spontaniczne harcerskie czuwanie pod nuncjaturą, podczas którego wywoływany naszymi pieśniami i okrzykami Benedykt XVI wyszedł na balkon i nam pobłogosławił.

Biała Służba. Jej tegoroczny komendant napisał, że to dwa słowa, które ludzi w harcerskich mundurach przyprawiają o mocniejsze bicie serc. Każdy, kto zobowiązał się harcerskim przyrzeczeniem: "Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim..." - czuje, że musi tu być.

Z prawego rękawa mundurów starszych instruktorek i instruktorów można wyczytać niemal całą historię papieskich wizyt w Polsce, znaczoną kolejnymi sprawnościami Białej...

11315

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]