Reklama

Obrady Episkopatu: Europa i nie tylko

Obrady Episkopatu: Europa i nie tylko

11.05.2003
Czyta się kilka minut
Wyjątkowo bogaty był porządek obrad 322. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (30.0402.05). Biskupi dyskutowali m.in. na temat stanowiska w sprawie referendum unijnego, ale również o pojednaniu polsko-ukraińskim czy mediach katolickich. Wybierano także sekretarza Konferencji.

„Stanowisko Episkopatu w sprawie integracji z UE jest dobrze znane i wielokrotnie powtarzane, więc nie ma pilnej potrzeby wydawania oddzielnego listu w tej sprawie” - mówił jeszcze przed zebraniem Prymas. Zazwyczaj dobrze poinformowana Ewa Czaczkowska pisała nawet w „Rzeczpospolitej”, że apel o udział wiernych w referendum znajdzie się jedynie w komunikacie, wydanym na zakończenie posiedzenia Episkopatu (słowo pasterskie biskupów jest odczytywane w kościołach, natomiast komunikat niekoniecznie). Mimo to list powstał, a z naszych informacji wynika, że jego przygotowanie powierzono abpowi Henrykowi Muszyńskiemu jeszcze podczas poprzedniego spotkania Episkopatu. Inna sprawa, że tekst był przedmiotem wielokrotnych przeróbek, choć zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy integracji wśród hierarchów ostateczne brzmienie uznali za „prounijne”, szczególnie przez odwołanie się do jednoznacznego...

12052

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]