Reklama

Ładowanie...

Mikec

28.12.2009
Czyta się kilka minut
Księga Rodzaju 41, 1-44, 17
J

Józef był Panem Snów. Całym jego dorosłym życiem, jak i losami Egiptu oraz rodziny Izraela kierowały sny i to sny podwojone. Jako 17-latek miał dwa powtarzające się sny. Dwa sny odczytał w więzieniu: piekarza i podczaszego. Dwa sny miał faraon. Zresztą w życiu Józefa wiele wydarzeń było podwajanych. Dwóch ich było braci z jednej matki. Dwa razy Józef trafiał do lochu, dwa razy bracia do niego przybywali po żywność, nim dał się rozpoznać...

Dlaczego sny i ważne zdarzenia miały się pojawiać po dwa razy? Możemy pójść za intuicją samego Pana Snów. Otóż Józef poznawszy dwa sny Faraona, powiedział, jeśli tak jest, to znak widomy, że są one od Boga. Jeden sen mógł być tylko marzeniem sennym, mógł odzwierciedlać obawy czy marzenia władcy, ale dwa sny o podobnej treści zawierają poważne przesłanie. To samo dotyczy snów z młodości. W pierwszym kłaniało mu się 10 snopów...

4325

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]