Reklama

Lampki, prymat, znikające nakrycie

Lampki, prymat, znikające nakrycie

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Trzy rzeczy nie podobają mi się w obecnych obyczajach ,okołoświątecznych.
L

Lampki

Te koszmarne, zapalające się i gasnące na przemian, rozedrgane, rozdygotane lampki choinkowe. Nie upominam się o świeczki, bo z nich kapie, a przy dzisiejszym rozkojarzeniu i braku uwagi mogą powodować setki pożarów. Ale lampki nie muszą przypominać dyskoteki, powinny być spokojne, sprzyjające wyciszeniu i zamyśleniu. Nie jest to łatwe, kiedy ma się w domu świetlny atak epileptyczny.

Prymat

Święta były zawsze czasem krzątaniny, tajemniczych podarków w szeleszczących papierach i wzmożonych zakupów. Teraz jednak prymat konsumpcji zakłócił wszelkie proporcje. Za dużo jest tych bombek, grubych jak błyszczące salcesony łańcuchów, aniołków, dzwonków, profesjonalnych i nieraz podpitych Mikołajów, egzekwowania prezentów, przymierzania, cwału od stoiska do stoiska, zziajanego dźwigania pakunków i...

1909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]