Reklama

Lampki, prymat, znikające nakrycie

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Trzy rzeczy nie podobają mi się w obecnych obyczajach ,okołoświątecznych.
L

Lampki

Te koszmarne, zapalające się i gasnące na przemian, rozedrgane, rozdygotane lampki choinkowe. Nie upominam się o świeczki, bo z nich kapie, a przy dzisiejszym rozkojarzeniu i braku uwagi mogą powodować setki pożarów. Ale lampki nie muszą przypominać dyskoteki, powinny być spokojne, sprzyjające wyciszeniu i zamyśleniu. Nie jest to łatwe, kiedy ma się w domu świetlny atak epileptyczny.

Prymat

Święta były zawsze czasem krzątaniny, tajemniczych podarków w szeleszczących papierach i wzmożonych zakupów. Teraz jednak prymat konsumpcji zakłócił wszelkie proporcje. Za dużo jest tych bombek, grubych jak błyszczące salcesony łańcuchów, aniołków, dzwonków, profesjonalnych i nieraz podpitych Mikołajów, egzekwowania prezentów, przymierzania, cwału od stoiska do stoiska, zziajanego dźwigania pakunków i...

1909

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]