Reklama

Ładowanie...

Łabędź i paw. Co obejrzeć na VoD

w cyklu CO OBEJRZEĆ W WEEKEND
16.12.2022
Czyta się kilka minut
Film „Bardo” waży więcej niż lwia część tytułów z bieżącej oferty Netfliksa.
V

Vanity project – tą nazwą określa się dzieła uważane za wykwit autorskiej próżności. Na takie popisy mogą sobie pozwolić, również finansowo, przede wszystkim twórcy uznani za wielkich artystów. Ich utwory często orbitują wokół osoby samego autora, balansują między autotematyzmem i narcyzmem, mają w sobie ciężar opus magnum i rozmach tour de force. Nie trzeba dodawać, że aspiracje bywają w takich przypadkach odwrotnie proporcjonalne do komercyjnego lub artystycznego sukcesu. Czy najnowszy film Alejandra Gonzáleza Iñárritu należy do tej kategorii?

...
5537

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]