Reklama

Biały myśliwy, indiańskie serce

Biały myśliwy, indiańskie serce

31.01.2016
Czyta się kilka minut
Leonardo DiCaprio za rolę w "Zjawie" dostał Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, a Alejandro González Inárritu, jako trzeci w historii, dostał drugiego z rzędu Oscara za reżyserię (rok wcześniej za "Birdmana"). Przypominamy recenzję Anity Piotrowskiej.
Leonardo DiCaprio jako Hugh Glass Fot. MATERIAŁY PRASOWE
T

To pytanie urosło już do rozmiarów anegdoty: co jeszcze dałby sobie zrobić Leonardo DiCaprio, żeby wreszcie, za piątym razem, dostać Oscara? Może tym razem wystarczy, że pozwolił się wytarmosić niedźwiedzicy, pogrzebać żywcem i przeczołgać po lodowatych strumieniach, że zajadał surową rybę i parującą wątrobę bizona, że musiał wypatroszyć konia i schować się w jego wnętrzu, a swoje gładkie ciało dał pokiereszować bliznami. I nawet jeśli grizli był tak naprawdę kaskaderem w przebraniu, a twórcy korzystali z możliwości komputerowej obróbki obrazu, nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z aktorstwem skłonnym do wielkich poświęceń. Podobnie jest z samą „Zjawą”, która próbując uwiarygodnić trzewiowym realizmem historię o bohaterze niezniszczalnym, sama pozostaje filmem z kategorii wyczynowych. Tak też się ją ogląda – niczym morderczo długie, dla jednych emocjonujące, dla innych...

5604

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]