Imigranci w rękach Trumpa

Przed wyborami do Kongresu prezydent USA straszył latynoską „karawaną” i znów obiecywał zaostrzenie polityki imigracyjnej. Niektóre zmiany w jej zakresie wprowadza jednak po cichu.

Reklama

Imigranci w rękach Trumpa

Imigranci w rękach Trumpa

z Kalifornii
20.11.2018
Czyta się kilka minut
Przed wyborami do Kongresu prezydent USA straszył latynoską „karawaną” i znów obiecywał zaostrzenie polityki imigracyjnej. Niektóre zmiany w jej zakresie wprowadza jednak po cichu.
Mur pomiędzy Meksykiem a USA na plaży w Tijuanie, listopad 2018 r. GUILLERMO ARIAS / AFP / EAST NEWS
G

Ginger Jacobs, współwłaścicielka kancelarii adwokackiej w San Diego, skończyła studia na Harvardzie i specjalizuje się w prawie imigracyjnym. W ciągu 17 lat pracowała w czasach trzech prezydentów: George’a W. Busha, Baracka Obamy i obecnie Donalda Trumpa. Mówi, że nigdy nie było jej tak trudno bronić swoich klientów jak teraz. Od kiedy rządzi Trump, kancelaria pani Jacobs zwiększyła się z pięciu do ośmiu prawników. Powód to wzrost liczby klientów, piętrząca się biurokracja i trudniejsze sprawy w sądach imigracyjnych.

– Walka z nielegalną imigracją od zawsze stanowiła istotny punkt w polityce Stanów – mówi Ginger Jacobs. – Jednak dopiero za prezydentury Trumpa przybrała tak bezwzględny charakter. Jeszcze dwa lata temu wiedziałam, że jeśli mój klient nie popełnił poważnych wykroczeń, to mam szansę na wygraną w sądzie. Za administracji Obamy nakaz deportacji otrzymywali głównie...

14348

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]