Reklama

Zmagania z atrybutami

Zmagania z atrybutami

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Nie da się powiedzieć niczego złego o kobiecie w samych skarpetkach. Jednak mężczyzna w skarpetkach (samych) wygląda zawsze na kogoś opuszczonego przez moce, zarówno dobra, jak i zła.
B

Buty na wysokim obcasie wkłada się po to, by być wyższym. W tej oczywistej oczywistości drzemie jednak nieskończenie wiele dopełnień. Każdy, odruchowo niemal, czytając to zdanie robi wdech, by powiedzieć coś jeszcze, coś, co tkwi mocno w każdym z nas. Zacznijmy od rzeczy prostej. Kobieta wydająca się dzięki obcasom wyższa, nie budzi w patrzącym tego samego uczucia, co korzystający z obcasów mężczyzna. Omówienie zysków przynoszonych przez obcasy kobiecie wydaje się zadaniem banalnym, mężczyzna na obcasach (wysokich - dodajmy), to coś zupełnie innego. Zabierając się do sprawy ab ovo, nie możemy zaczynać od fantazji, ale od konkretów: kobieta w butach wygląda inaczej niż boso. Gdy buty mają w dodatku obcas, kobieta uzyskuje trzecie wcielenie. Jednym słowem wielbiciele kobiet, których jest mniej więcej połowa, licząc ludzkość globalnie, mają do wyboru trzy ich wizerunki. Każdy z...

7737

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]