Reklama

Zazdrość i pasta

Zazdrość i pasta

18.01.2011
Czyta się kilka minut
Kto za życia nigdy nie zazdrościł, ten człowiekiem nie był ni razu, jak może napisałby Mickiewicz, gdyby sam wiedział, co to zazdrość.
/ fot. Jean Gaumy / Magnum / EK Pictures
7

7 rano

Kot się przeciąga, ja też. Kaloryfery świszczą, strzelają, prychają (bo na parę, nie na wodę). B. mówiła: huta pracuje. No, jak pracuje, to trzeba ją naśladować. Kot je Beef Feast in Roasted Beef Flavor Gravy, ja ledwo croissanta z kawą, ale nie myślę wcale o tym rogaliku, tylko o tym, co przeczytałem przed zaśnięciem, zanim się świat całkiem zapadł i - na szczęście - zmartwychwstał rano.

ZOBACZ: Michał Paweł Markowski laureatem nagrody im. Kazimierza Wyki >>

A przeczytałem to: "O ile Atanazy zazdrościł trochę Łohoyskiemu maski hrabiego, mocą której był on czymś, choćby w Almanachu Gotajskim, o tyle Jędruś zazdrościł (również trochę) sławy Zieziowi i skrycie cierpiał nad tym, że jest tylko »turystą wśród ruin«. Obu im zazdrościł Sajetan Tempe, że mogli być właśnie tymi...

12163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]