Reklama

Ładowanie...

Zamiana miejsc. Co nowego obejrzeć na VoD

w cyklu CO OBEJRZEĆ W WEEKEND
13.01.2023
Czyta się kilka minut
Czy można być bliskim kumplem swojego psychoterapeuty? I czy można nakręcić o nim film dokumentalny? | ANITA PIOTROWSKA POLECA, CO ZOBACZYĆ, W KAŻDY WEEKEND
Phil Stutz w filmie dokumentalnym „Stutz” / FOT. MATERIAŁY PRASOWE / NETFLIX
W

Wedle etyki i metodyki tego zawodu mogłoby to zaburzyć dalszy proces psychoterapeutyczny. Lecz amerykański aktor Jonah Hill, znany głównie z ról komediowych („Moneyball”, „Wilk z Wall Street”, „Nie patrz w górę”), prawdopodobne ma go już za sobą. Dlatego, jako wyraz fascynacji i wdzięczności, stworzył filmowy portret Phila Stutza. Chwilami można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z promocją jego kosztownych sesji i poczytnych książek z gatunku „jak żyć”. Jednakże rozmowy obu panów przed kamerą, kręcone z przerwami dwa lata, przynoszą coś więcej niż wykład na temat skuteczności metod nowojorskiego guru.


  • „STUTZ” – reż. Jonah Hill. Prod. USA 2022. Netflix.

W „Stutzu” wiele fraz brzmi niczym to, co zazwyczaj serwują nam specjaliści od rozwoju osobistego. Usłyszymy więc o piramidzie gwarantującej „siłę życiową”, o naszym...

5079

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]