Reklama

Ładowanie...

Zachód zdradził "kolorowe rewolucje"?

16.02.2010
Czyta się kilka minut
"Kolorowe rewolucje" na Ukrainie i w Gruzji wydawały się początkiem drogi tych krajów do demokracji i ich integracji z Zachodem. Po tym, jak ukraińskie wybory wygrał człowiek, przeciw któremu wybuchła wtedy Pomarańczowa Rewolucja, przedstawiamy bilans "kolorowych rewolucji".
N

Na pytanie, czy "kolorowe rewolucje" przegrały i kto ponosi za to winę - sami Ukraińcy i Gruzini, czy także kraje Zachodu - odpowiadają autorzy "Tygodnika", a także Ronald D. Asmus, amerykański dyplomata, który 11 lat temu wprowadzał Polskę do NATO, a niedawno opublikował w USA książkę, oskarżającą Zachód o porzucenie Gruzji i Ukrainy.

W wywiadzie Asmus mówi: "Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo dla Gruzji i Ukrainy. Ale proces ich integracji z Zachodem nie jest skończony. Zaczyna się nowy etap. Jeśli ktoś zapyta, czy są szanse, by w ciągu 5 lat Ukraina i Gruzja weszły do NATO, to odpowiem, że nie. Ale pytanie powinno brzmieć: co zrobić, by wszelkie opcje strategiczne zostawić na przyszłość otwarte? (...) Musimy znaleźć nową wspólną strategię. Na razie zarówno Europie, jak i Stanom takiej wizji brakuje i...

2370

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]