Reklama

Z okazji 15-lecia Radia Maryja

Z okazji 15-lecia Radia Maryja

11.12.2006
Czyta się kilka minut
Niedawno, na publicznej debacie w Gdańsku, ktoś spytał mnie, czemu Episkopat nie broni Radia Maryja. Kilkanaście dni później, na podobnym spotkaniu w Pszczynie pytano, czemu Episkopat nie podejmuje zdecydowanych działań, by ukrócić działalność tegoż Radia.
T

Temat toruńskiej rozgłośni pojawia się niemal zawsze, kiedy debata dotyczy Kościoła w Polsce. Wielu ludzi postrzega strukturę władzy w Kościele na podobieństwo dyktatury PZPR. Tymczasem nowe prawo kościelne chroni sprawujących władzę (w Kościele) przed pokusą wprowadzania, jakże doraźnie skutecznej, dyktatury. Próby kościelnej ingerencji w funkcjonowanie RM spektakularne nie są... Podczas grudniowych, dość nagłośnionych uroczystości piętnastolecia rozgłośni (uczestników przybyło mniej więcej tylu, co na odpust do Lichenia) kaznodzieja ordynariusz polowy abp Tadeusz Płoski powiedział m.in., że "walka, którą w imieniu Maryi podejmuje to radio, jest walką o coś, a nie przeciw jakiejś osobie!". Osąd życzeniowy. Nawet ja sam miałem zaszczyt być z imienia i nazwiska zwalczany przez rozgłośnię i bynajmniej nie ja jeden. Radio Maryja budzi entuzjazm zwolenników, ale też sprzeciw...

1982

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]