Reklama

Wyćwiczyć uszy

Wyćwiczyć uszy

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Bóg dotrzymał słowa danego Ezechielowi. Zasadził drzewo na najwyższej górze świata. Nie, nie na Mount Everest, ale na pagórku, jakieś 600 metrów nad poziomem morza, o dziwnej nazwie Czaszka, czyli Golgota lub Kalwaria.
I

I choć w pewnym momencie wszystko wskazywało na to, że drzewo zaczyna usychać, okazało się, że jest wprost przeciwnie. Jego gałęzie, korzenie, konary zaczęły się gwałtownie rozrastać, otaczać całą Ziemię, więcej – kosmos. I tak jest do dzisiaj.
Drzewo to ma taką właściwość, że swoim ogromem nikogo i niczego nie przytłacza, nie zagłusza, nie wyjaławia ziemi, nie wysusza jej, a przeciwnie – w jego życiodajnym cieniu wszystko wzrasta, rozkwita i owocuje. Mimo wysiłków tych, którzy tego drzewa nienawidzą, a jeszcze bardziej mimo szkodliwych działań tych, którzy tym drzewem mają się opiekować, czyli nas, ono nadal się rozrasta. A tym, którzy nie widzą sensu swojej tutaj obecności i z tego powodu wpadają w rozpacz, albo uczciwie i po bohatersku godzą się na to, że któregoś dnia ich życie zapadnie się w nicość, podpowiada – odwagi, życie jest piękne.
Oczywiście tym drzewem jest...

2884

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dla Boga jest wieczne 'teraz'

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]