Reklama

Ładowanie...

Wojciech Bońkowski został Master of Wine (MW)

Wojciech Bońkowski został Master of Wine (MW)

27.02.2023
Czyta się kilka minut
Po raz pierwszy Polak zdobył najbardziej prestiżowy tytuł w świecie wina, po wieloletnim kursie przygotowawczym.
/ RAFAŁ MASŁOW / FERMENT
G

Gromadnie oblewane egzaminy obejmują testy praktyczne i teoretyczne, a na koniec pracę badawczą. Tematy: od przyczyn zamieszek w Szampanii w 1911 r., przez rolę wina w XVII-wiecznej poezji angielskiej, po techniczne aspekty uprawy winorośli i produkcji wina. Na świecie jest ledwie 416 osób z tytułem MW. Nadaje go działający od 70 lat ekskluzywny Institute of Master of Wine, najbardziej zasłużona wyrocznia w sprawach wina. ©

W następnym numerze Tygodnika portret Wojciecha Bońkowskiego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]