Reklama

Wczasy w trudnych czasach

Wczasy w trudnych czasach

03.08.2020
Czyta się kilka minut
S

Spośród 21 samolotów największej polskiej czarterowej linii Enter Air w minionym tygodniu latało już 16. LOT – też w specjalnym, wakacyjnym trybie – wozi tysiące pasażerów na greckie wyspy i do innych kurortów Południa. W minionym tygodniu przywrócono połączenia z Tunezją i Turcją. Tylko krakowskie lotnisko obsłużyło w lipcu prawie 206 tys. pasażerów, czternastokrotnie więcej niż miesiąc wcześniej. Wygląda na to, że mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wielu z nas wybrało urlop za granicą.

Radość ze względnej swobody podróżowania może być jednak krótka, bo wzrost zachorowalności w Polsce już spowodował, że np. Ukraina wprowadziła obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających z naszego kraju; możliwy jest także powrót restrykcji w innych miejscach. MSZ wciąż odradza wszelkie zagraniczne podróże, „które nie są konieczne”. Po drugie, choć rynek lotniczy odradza się szybko (każdy samolot, który nie lata, przynosi dotkliwe straty), kryzys branży sprawia, że powrót do sytuacji sprzed pandemii potrwa co najmniej dwa lata. Jest też nadzieja: na edukacyjne wykorzystanie tego czasu liczą ekolodzy, od dawna wskazujący na szkodliwość lotnictwa dla klimatu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]