Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

W sprawie karpia

W sprawie karpia

12.12.2017
Czyta się kilka minut
Znowu je widzę. Wielkie baseny podobne do pontonów. Tylko że nie zapełniają ich desperaci.
MYCHKO / FANFO – STOCK.ADOBE.COM
S

Skąd ja zresztą wiem, jak te pontony wyglądają tam na południu, znam tylko kolorowe zdjęcia z tym wypreparowanym dramatyzmem. Wszystko oglądane w mediach już zdążyło przejść przez sito fotoedytora, który ma dostosować przekaz do medium. Nawet ten felieton, pomnożony razy dwieście tygodni, to jest przecież moja nieustanna gra z formą, chociaż wszystko mi się zdarza naprawdę, naprawdę zostaje ugotowane, a brudne gary idą do zlewu. Ale moje „naprawdę” bez formy nikogo by nie rozbawiło.

Te pontony grudniowe, polskie, nawet nie śródlądowe, lecz lądowe bez przedrostka, stoją i straszą tysiącem rybich oczu. Powierzchnia pulsuje od ścisku śliskich ciał. Widać otwory gębowe, chociaż litość, która mnie przecina na pół, każe mi szukać mniej zootechnicznego słowa. Pyszczki? Sentymentalne wzruszenia nie są dobrym doradcą w rozmowie o moralności obyczajów i równoważeniu potrzeb konsumentów...

6108

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]