Reklama

W czerwcu beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

W czerwcu beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

z Watykanu
25.09.2019
Czyta się kilka minut
Jak poinformowano nas w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, 1 października zbierze się komisja kardynałów i biskupów, która zatwierdzi i przedstawi papieżowi do podpisu dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia.
Kardynał Stefan Wyszyński z papieżem Janem Pawłem II podczas pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski, Gniezno, 3 czerwca 1979 r. / FOT. PHOTO: SETBOUN/SIPA/EAST NEWS
T

To ostatni element konieczny do ogłoszenia kard. Wyszyńskiego błogosławionym (wcześniej cud badały i potwierdziły komisje medyczna i teologiczna). Po podpisaniu dekretu przez papieża wyznaczona zostanie data uroczystości. Jak nas poinformowano w Watykanie, na życzenie kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, beatyfikacja odbędzie się w czerwcu 2020 r. w Warszawie.


CZYTAJ TAKŻE: Tadeusz Zgliński, szpieg dwóch prymasów >>>

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz i fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent teatrologii UJ, studiował też historię i kulturę Włoch w ramach stypendium przyznanego przez konsorcjum ICoN zrzeszające kilka...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

[pewnie komuś ręka albo noga obcięta odrosła]
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]