Reklama

Ładowanie...

Tu już nie ma "drugiej strony"

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Felieton nie jest właściwym miejscem do odzywania się na temat tak czarny jak Biesłan w Północnej Osetii. Ale w ostatnich dniach nie było żadnego innego wydarzenia, od którego zaczynałyby się komunikaty medialne albo dyskusje publiczne.

“Syta Europa je zupę" (rzucając czasem okiem na telewizyjne przekazy z Biesłanu...) - oburza się tytuł w “Gazecie Wyborczej" nad notatką z holenderskiej konferencji ministrów UE. Ale ja przed chwilą (jest niedziela 5 września) wysłuchałam radiowego “Siódmego dnia tygodnia", gdzie przejętym głosom polityków, rozprawiających o Osetii w trakcie śniadania, również towarzyszyły szczękania sztućców i szemranie nalewanej kawy; też im to najwyraźniej nie przeszkadzało... Jacek Bocheński słusznie pisze, że to nieuchronne. “Dzięki mediom wojna (...) stała się widowiskiem i forum dyskusyjnym. Można w niej uczestniczyć siedząc wygodnie w domu, napawać się podniecającym horrorem, histeryzować, dramatyzować, krytykować, protestować i »lepiej« dowodzić" (“GW" 4-5 września). To jest smutna przypadłość naszego czasu. Ale i teraz najważniejsze jest naprawdę uczciwe staranie o dotarcie do...

3256

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]