Reklama

Teraz wy głodujcie

Teraz wy głodujcie

31.07.2018
Czyta się kilka minut
To, że protesty pod Senatem i pod Pałacem Prezydenckim nie przyniosły skutku, zaskoczeniem nie jest.
M

Mam jednak wrażenie, że buta, z jaką obecna władza przepychała model upartyjnionego sądownictwa, przyniesie skutek odłożony w czasie. Że władza owszem, skutecznie co chciała, to przepchała, uczyniła sobie jednak przy tym niepozorne draśnięcie, które za parę lat (nie wiem, za ile) stanie się ogniskiem gangreny. Wiele rzeczy w polskiej polityce ostatnich 30 lat się zmieniało: rozum odchodził i powracał, Ryszard Czarnecki to był w ZChN-ie, to w Samoobronie, Jarosław Gowin to z PO, to z PiS-em, ale jedna zasada działa w niej z niezmienną skutecznością, przerobiona przez literalnie każdą z dotychczas rządzących ekip: pycha zawsze kroczy przed upadkiem.

Święty Graal politycznej nieśmiertelności, tak wytrwale poszukiwany przez coraz to nowych spin doktorów, nie istnieje. Sycenie się poczuciem władzy, panowania, tym, że można skutecznie wziąć za twarz a to „pisiarzy”, a to „kodomitów...

6243

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

tę pato-korporację, jak ją nazywa Autor, zafundowali nam także katoliccy biskupi, ramię w ramię z pato-redemptorystą ciągnąc za uszy pato-partię Kaczyńskiego do władzy - i nic się proszę Państwa w tym kraju nie zmieni, póki ten pato-kościół będzie oplatał nasze państwo swymi chciwymi mackami

Porażająco / przerażająco? /, bo prawdziwie. Coraz bardziej zadziwiają mnie rodacy. I zaczynam się bać, zwyczajnie. Co dalej?. Jak długo jeszcze?. Gdzie " światełko w tunelu " ?. Ciemność !

Niewielu hierarchów i niewielu księży wzbudza we mnie szacunek i uznanie. Kościół stał się koalicjantem partii, która demokratycznie zdobyła władzę, przysięgała na konstytucję, a teraz niszczy demokrację i łamie konstytucję. Kościół wspiera więc krzywoprzysięzców i zbrodniarzy stanu. Nieliczni się temu sprzeciwiają... Wiara zanika.

ale Szanowny Autor poskąpił sobie wyobraźni, gdy wskazał na powyższe dwie, możliwe perspektywy dla siebie :) Otóż wróżę, że perspektywa emigracji szybko utraci termin ważności. Albo zabroni tego władza: "chcesz wyjechać, żeby szkalować ojczyznę przed komisjami unijnymi?!", albo UE zamknie przed nami granice. A pewnie jedno i drugie. Autora serdecznie pozdrawiam.

ale " Nie jest mi specjalnie szkoda polityków, którzy sadzać się teraz będą – przy pomocy partyjnych sędziów – do więzień na zmianę co jedna lub dwie kadencje" nie wiem co oznacza to zdanie. Czy jeżeli jakiś polityk zostanie niesłusznie skazany, jako polityczna zemsta, to nie będzie Panu żal? Dlaczego? Dlatego że jest politykiem? Czy nie jest to utrwalanie w społeczeństwie negatywnego stereotypu polityków jako grupy?

Najwyższy czas szanowny Panie Redaktorze założyć partię ,zamieniać słowa w czyn . Kapitał początkowy posiada Pan wyśmienity , tzn foto-design

ale skoro tak, może Mohi założy firmę konsultingowa dla polityków - ma tupet, powinno na początek wystarczyć

to chętnie złożę wyrazy współczucia dla Pana. Może to Pana podniesie na duchu, bo naprawdę widać Pańskie cierpienie. Proszę pisać o nim jak najwięcej, na pewno niejeden miłosierny Samarytanin przyjdzie Panu z pomocą.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]