Reklama

Ładowanie...

Szacunek dla odbiorcy

08.03.2008
Czyta się kilka minut
Bywają przekonania tyleż powszechne, co błędne. Wedle jednego z nich PiS jest partią, na którą chętniej niż na PO głosują ludzie "wykluczeni, mniej zamożni, mieszkający w regionach strukturalnej biedy.
W

Wedle tej samej wizji polskich podziałów, PO to partia elit, mieszkańców wielkich miast, ludzi zamożnych. Politycy PiS, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, pielęgnują taki (fałszywy) wizerunek swej formacji, jako partii "zwykłych Polaków", i starają się kreować taki właśnie antywizerunek konkurenta. Fakty - to znaczy rozkład głosów oddanych w wyborach z 2007 r. - mówią coś innego. Dość powiedzieć, że w biednej mazurskiej Gołdapi czy w przeżywającym postprzemysłową rewolucję Wałbrzychu na PiS padło 20 proc. głosów, podczas gdy w Wilanowie - 25 proc. Dla pełniejszego obrazu dodajmy, że w Gołdapi Platforma zebrała ponad połowę głosów.

Co to ma wspólnego z celem konferencji "Polska inteligencja a życie publiczne", zorganizowanej przez PiS w miniony weekend na warszawskiej Akademii Muzycznej i mającej w intencji organizatorów pomóc w przekonaniu właśnie inteligencji...

1988

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]