Reklama

Ładowanie...

Stawiszyński: Kolacja na golasa, autentyczność na sprzedaż

15.04.2023
Czyta się kilka minut
Aplikacji do nawiązywania znajomości regularnie przybywa, a wskaźniki samotności, depresji, rozpaczy, równie regularnie rosną.
Fot. Karol Paciorek
N

Nowe trendy w Stanach Zjednoczonych to mają do siebie, że po niedługim czasie stają się trendami ogólnoświatowymi (co trafnie wyraził ongiś zespół Rammstein pamiętną frazą „We’re all ­living in America”). Dlatego właśnie postanowiłem poświęcić kilka zdań jednemu z takich trendów, szeroko ostatnio komentowanemu i opisywanemu. Chodzi mianowicie o specjalnie organizowane, płatne „kolacje z przyjaciółmi”, które – ściśle rzecz ujmując – nie są wcale kolacjami z przyjaciółmi, lecz z nieznajomymi, mającymi wszakże potencjał, żeby przyjaciółmi się stać.

Pomysł wziął się z pandemicznego osamotnienia i poczucia, że i tak już poważnie nadwątlone sieci społeczne uległy kompletnemu demontażowi. A także z przeświadczenia, że odgórnie organizowane spotkania, na które się idzie właśnie po to, żeby kogoś poznać – niekoniecznie w porządku matrymonialnym, ale w pierwszej kolejności...

5976

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]