Reklama

Śmierć Absaloma

Śmierć Absaloma

04.12.2017
Czyta się kilka minut
D

Dawid podzielił swoje wojska na trzy pododdziały, a sam, na żądanie żołnierzy, miał czekać w mieście na rezultat bitwy. Prosił tylko o jedno: by nic złego nie czynić jego synowi Absalomowi. Król chciał wygranej. Chciał odzyskać królestwo, ale nie chciał zobaczyć śmierci kolejnego dziecka.

Bitwa toczyła się w lesie Efraim. Dowiadujemy się z biblijnego opisu, że las pochłonął więcej wrogów niż miecz. Raszi uczył, że zadecydowały o tym dzikie zwierzęta. Las zakleszczył też Absaloma. Gałąź dębu wbiła się w jego gęstą czuprynę. Nie mógł się uwolnić, a muł, na którym jechał, zostawił go tak wiszącego między ziemią a niebem.

Bezbronny władca czekał swego losu. Hetman królewski Joab, gdy dowiedział się o tym od jednego żołnierza, krzyczał: „Dlaczegoś go nie dobił? Otrzymałbyś dużo pieniędzy i pas rycerski”. Ale ten tłumaczył: „Wszak król zabronił nam skrzywdzenia Absaloma....

3349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]