Reklama

Scenariusz kuszenia

Scenariusz kuszenia

16.02.2010
Czyta się kilka minut
Scenariusz kuszenia Jezusa, a przez to samo każdego z nas, jest prosty. Zaczyna się od spraw codziennych, od bajki o samonakrywającym się stoliczku. Jakby było cudownie, gdyby na pstryknięcie palcami lodówka zapełniała się wszystkim, czego potrzeba w kuchni. Wreszcie mielibyśmy z głowy pracę, nawet tę najbardziej satysfakcjonującą.
K

Kusiciel, którym najczęściej nie jest jednak Szatan, ale każdy z nas dla siebie samego, wiedząc, że wszechmogącymi nie jesteśmy, nie każe nam przemieniać kamieni w chleb. Podpowiada inną możliwość. Zwłaszcza tym, którzy - jak mówią - całą ufność pokładają w Panu. Na pierwszym miejscu, mówią, sprawy Boże, czyli modlitwa, przede wszystkim modlitwa - a wszystko inne przyjdzie samo. I, wiemy o tym aż nadto dobrze, nie przychodzi. Mimo modlitw, nabożeństw, procesji susza trwa, pociągi się wykolejają, rak atakuje znienacka, a trzęsienie ziemi pozbawia życia, mienia pobożnych i bezbożnych, zrównuje z ziemią zarówno domy publiczne, jak i katedry.

Drugi scenariusz jest dla tych, którzy głodu fizycznego nie cierpią i marzą o innym szczęściu. O władzy. Chcemy ją za wszelką cenę zdobyć. To "za wszelką cenę" ma tu znaczenie rozstrzygające. Jeśli w poprzednim scenariuszu...

2859

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]