Reklama

Raportów się nie czyta

Raportów się nie czyta

07.11.2007
Czyta się kilka minut
W Stanach Zjednoczonych iEuropie Zachodniej niezależne instytuty, odpowiedzialne za strategie społeczne iraporty badawcze, uznawane są od dawna za poważnego partnera wpolitycznych grach. Jak jest wPolsce?.
Z

Zmorą analityków na całym świecie jest poczucie, że ich wysiłki trafiają w próżnię. Piszą sążniste raporty, często kosztowne, często bardzo precyzyjne. Raporty trafiają na biurka decydentów, a stamtąd, bez czytania, do archiwum.

Dwa dni po katastrofie okrętu atomowego "Kursk" polski rząd otrzymał rzetelną analizę na temat przyczyn zdarzenia. Można ją było z zyskiem sprzedać, tymczasem nie przydała się na nic.

Polscy analitycy zajmujący się Azją Środkową na długo przed World Trade Center ostrzegali, że brak zainteresowania Stanów Zjednoczonych Afganistanem może doprowadzić do fatalnych konsekwencji.

Ekolodzy przygotowali wyliczenia, z których wynika, że zamiast budowy kolejnych elektrowni sami polscy obywatele mogą zmniejszać zużycie prądu.

Andrzej Kassenberg, działacz ekologiczny i szef Instytutu na rzecz...

6405

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]