Reklama

Prorok – rzadki gatunek

Prorok – rzadki gatunek

30.11.2020
Czyta się kilka minut
Ojciec Wiśniewski znany jest z żarliwych tekstów upominających się o ważne sprawy. W jego najnowszej książce możemy zobaczyć, jak rodzi się proroctwo.
Ojciec Ludwik Wiśniewski WOJCIECH STRÓŻYK / REPORTER
O

Oto na naszych oczach umiera w Polsce chrześcijaństwo”. „Przed kilkoma miesiącami wysłałem do niemal stu polskich biskupów list, w którym starałem się zdefiniować najpilniejsze zadania stojące przed polskim Kościołem”. „Ośmielam się powiedzieć to, co wielu ludzi boi się powiedzieć głośno”.

Już z tych fragmentów tekstów o. Ludwika Wiśniewskiego, publikowanych na naszych łamach, widać, że dominikanin z Lublina pełni wyjątkową rolę w Kościele w Polsce. Dostrzega sprawy, których inni nie dostrzegają albo dostrzegać nie chcą, mówi o tym, o czym inni nie chcą mówić. Jego głos jest głosem prorockim i jak to z prorokami bywa, nie zawsze spotyka się z życzliwością. Ale o. Wiśniewski nie zważa na konsekwencje. Nie każdy tak potrafi – prorok to rzadki gatunek.

Jak się rodzi proroctwo? W przypadku o. Wiśniewskiego poprzedziły je robione prawie codziennie notatki. Ich wybór z lat...

4171

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]