Reklama

Prezydent zmienia zdanie

Prezydent zmienia zdanie

19.05.2009
Czyta się kilka minut
"Sprzeniewierzył się czy dorósł?" - pyta komentator internetowego magazynu "Politico". Chodzi o Obamę i jego ostatnie decyzje dotyczące wojny z terroryzmem, które oburzyły wielu sympatyków prezydenta.
P

Pytanie, czy Barack Obama sprzeniewierzył się swoim obietnicom, czy też raczej dorósł do pełnionego urzędu, dotyczy całej serii prezydenckich decyzji: zarówno w sprawie funkcjonowania powołanych przez administrację Busha tajnych trybunałów wojskowych (najpewniej będą działać dalej), pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które sankcjonowały tortury (raczej nie zostaną pociągnięte), czy wreszcie odtajnienia części archiwów i obciążających CIA zdjęć (jeśli przeważy opinia Obamy, ujawnienia nie będzie).

Tortury: cena za bezpieczeństwo?

"Odrzucamy fałszywy wybór między naszym bezpieczeństwem a ideałami" - deklarował Obama, składając w styczniu przysięgę prezydencką. Podczas kampanii wyborczej obiecywał, że zrezygnuje z kontrowersyjnych metod zwalczania terroryzmu, jakie stosowała administracja Busha. Już kilka dni po...

6352

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]