Reklama

Prezydent zmienia zdanie

19.05.2009
Czyta się kilka minut
"Sprzeniewierzył się czy dorósł?" - pyta komentator internetowego magazynu "Politico". Chodzi o Obamę i jego ostatnie decyzje dotyczące wojny z terroryzmem, które oburzyły wielu sympatyków prezydenta.
P

Pytanie, czy Barack Obama sprzeniewierzył się swoim obietnicom, czy też raczej dorósł do pełnionego urzędu, dotyczy całej serii prezydenckich decyzji: zarówno w sprawie funkcjonowania powołanych przez administrację Busha tajnych trybunałów wojskowych (najpewniej będą działać dalej), pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które sankcjonowały tortury (raczej nie zostaną pociągnięte), czy wreszcie odtajnienia części archiwów i obciążających CIA zdjęć (jeśli przeważy opinia Obamy, ujawnienia nie będzie).

Tortury: cena za bezpieczeństwo?

"Odrzucamy fałszywy wybór między naszym bezpieczeństwem a ideałami" - deklarował Obama, składając w styczniu przysięgę prezydencką. Podczas kampanii wyborczej obiecywał, że zrezygnuje z kontrowersyjnych metod zwalczania terroryzmu, jakie stosowała administracja Busha. Już kilka dni po...

6352

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]